Przyjęcie na Nowicjat 2015/16

DSC_0151

Dnia 2 Października w święto Aniołów Stróżów odbyło się przyjęcie dwóch braci do Nowicjatu. Przed uroczystą Mszą Świętą w kaplicy zakonnej dwóch braci przyjęło strój zakonny naszej Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego, t.j. czarny habit z kapturem, przepasany białym sznurem. Bracia Adam i Łukasz rozpoczęli roczny kanoniczny Nowicjat pod czułym okiem Magistra Nowicjatu, który regulują przepisy prawa zakonnego.

DSC_0168

Bracia Nowicjusze : br. Adam Sztukiewicz i br. Łukasz Preihs

DSC_0124

Przyjecie stroju zakonnego naszej wspólnoty

Przez ten okres będą pogłębiać relację z Bogiem poprzez codzienną medytację Słowa Bożego, modlitwę indywidualną i wspólnotową, lekturę duchową, a także oddawać się będą pracy w obrębie klasztoru. Po za tym nabiorą wiedzy z zakresu liturgii, duchowości franciszkańskiej wspólnoty, Pisma Świętego, Historii Franciszkanizmu, nauki Kościoła itp. Jest to czas nauki życia wg. ślubów (ubóstwa, posłuszeństwa i czystości). Nowicjat kończy się w momencie złożenia profesji zakonnej na okres 1 roku, która następnie będzie odnawiana.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.