Śluby zakonne, Obłóczyny i rozpoczęcie Nowicjatu 2016/17

dsc_0420

Br. Magister Nowicjatu pomaga nowicjuszowi przy nałożeniu stroju zakonnego

W święto Aniołów Stróżów 2 Października 2016 roku  w naszej kaplicy domowej odbyły się obłóczyny, czyli przyjęcie stroju zakonnego, przez dwóch braci – br. Piotra Gadomskiego i br. Adriana Paprockiego.

dsc_0499

Nowi Bracia Nowicjusze: Br. Piotr Gadomski i Br. Adrian Paprocki

Bracia zostali przyjęci na drugi etap formacji w naszej wspólnocie, na Nowicjat. Przez okres kanonicznego roku nowi bracia nowicjusze będą pogłębiać swoją relację z Panem Bogiem poprzez modlitwę indywidualną, a także
wspólnotową, poznawanie pism franciszkańskich i zgłębianie duchowości św. O. Pio i św. Franciszka z Asyżu. To czas także na rozwój intelektualny, dlatego bracia będą uczestniczyć w zajęciach z historii Franciszkanizmu, Pisma Świętego itp. Przez okres roku bracia będą się przygotowywać do złożenia pierwszej profesji zakonnej po Nowicjacie (ślub ubóstwa, posłuszeństwa i czystości).

dsc_0546

Dnia następnego, t.j. 3 Października w wigilię uroczystości św. Franciszka z Asyżu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego na Eremach w Kałkowie miało miejsce odnowienie ślubów zakonnych przez braci profesów.

Dwóch braci- br. Adam Sztukiewicz i br. Łukasz Preihs złożyli w ręce J.E. Ks. Bp. Henryka Tomasika Ordynariusza Diecezji Radomskiej swoje pierwsze śluby zakonne. W uroczystej Eucharystii wzięli udział zaproszeni kapłani, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pani Ziemi Świętokrzyskiej ks. Zbigniew Stanios, Rektor WSD w Radomiu ks. dr Jarosław Wojtkun, wicerektor WSD w Radomiu ks. dr Jacek Mizak, kapelan Braci Chrystusa Cierpiącego o. Sergiusz Ślęzak OFMCap. Przybyli rodzice, rodzeństwo, krewni, przyjaciele, parafianie a także członkowie Grupy Modlitewnej św. o. Pio.

dsc_0405dsc_0412dsc_0450dsc_0481dsc_0536dsc_0533dsc_0521dsc_0519dsc_0550dsc_0543

ABY ZOBACZYĆ PEŁNĄ GALERIĘ ZDJĘĆ KLIKNIJ:

  1. OBŁÓCZYNY I ROZPOCZĘCIE NOWICJATU BR. PIOTRA I BR. ADRIANA 2.X.2016
  2. PIERWSZA PROFESJA BR. ADMA I BR. ŁUKASZA ORAZ ODNOWIENIE ŚLUBÓW ZAKONNYCH PRZEZ BRACI PROFESÓW 3.X.2016
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.