KANDYDACI DO WSPÓLNOTY

KANDYDACI DO WSPÓLNOTY

Jeśli odczuwasz pragnienie służenia Bogu jako Brat Chrystusa Cierpiącego niosąc ulgę w cierpieniu bliźnim w potrzebie nie tylko na ciele, ale również na duchu, to przyjedź, napisz do nas lub zadzwoń. Odpowiemy na nurtujące Cię pytania.

Istnieje możliwość, po wcześniejszym umówieniu się, na pobyt w naszym klasztorze. Będziesz mógł  zza klauzury zakonnej zobaczyć jak wygląda nasze życie franciszkańskie. Dlatego nie zwlekaj dłużej!

Pan Cię wybrał! Skoro trafiłeś na tę stronę, rozeznając swoje powołanie, być może Bóg pragnie doprowadzić Cię do świętości właśnie w naszej Wspólnocie braterskiej. Św. Franciszek i św. O. Pio wraz z Matką Fatimską zapraszają Cię do swego domu w Godowie, k. Starachowic.

DSC_1222

Każdy kandydat przed wstąpieniem do nas musi odbyć rozmowę z br. Przełożonym naszej wspólnoty, bądź z moderatorem powołań. Następnie należy złożyć komplet dokumentów wraz z kwestionariuszem osobowym kandydata do życia zakonnego (do otrzymania podczas rozmowy). Przyjmujemy zgłoszenia przez cały rok, jednakże pierwszy rok formacji t.j. Postulat zazwyczaj rozpoczyna się we Wrześniu lub z określonych przyczyn w Październiku. Datę przyjęcia do wspólnoty określa brat Przełożony Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego.

Wymagane dokumenty kandydata do Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego:

  1. Życiorys (własnoręcznie napisany)
  2. Podanie o przyjęcie do Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego, skierowane do br. Przełożonego Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego
  3. Dokumenty określające posiadane wykształcenie (świadectwo ukończenia szkół, egzamin dojrzałości-matura**)
  4. Dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe**
  5. Zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia kandydata od lekarza rodzinnego
  6. Kwestionariusz osobowy kandydata do Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego (do odbioru podczas rozmowy z br. Przełożonym lub z wyznaczanym bratem)
  7. Opinia ks. Proboszcza
  8. Świadectwo chrztu i bierzmowania
  9. Kserokopia dowodu osobistego
  10. W  przypadku odbycia formacji w innej Instytucji Kościelnej (zakony, wspólnoty, stowarzyszenia apostolskie, Seminaria Duchowne) należy dostarczyć opinię z przebytej formacji. Można uzyskać ją również na podstawie podania o przyjęcie do naszej Wspólnoty. Wówczas kierujemy pismo do wskazanej przez kandydata wspólnoty/zakonu/instytucji kościelnej, w której trwała formacja zakonna lub klerycka.**

** Tylko w wypadku posiadania takich dokumentów/Nie obowiązkowe/

DSC_1220

Tajemnica powołania

      Powołanie często utożsamiane jest z nadprzyrodzonym znakiem z nieba. Czasami Bóg rzeczywiście używa środków nadzwyczajnych. Możemy o nich przeczytać w hagiografiach niektórych świętych Pańskich. Najczęściej jednak Bóg zamiast Niebiańskiej Istoty zwiastującej nam wyroki Boże stawia na naszej drodze drugiego człowieka a w miejsce nadprzyrodzonych zjawisk posługuje się zwykłym zdarzeniem, które bardziej przypomina przypadek niż działanie Boże. Najczęstszym jednak przejawem powołania jest silne a czasem nawet natarczywe pragnienie oddania się Bogu na wyłączną własność. To wołanie Boże nigdy nie jest zawieszone w próżni ale bardzo mocno osadzone jest w realiach osoby powołanej. Jako że łaska buduje na naturze, powołanie odpowiada zdolnościom naturalnym złożonym w człowieku jako ewangeliczny talent który należy pomnożyć. Dlatego Bóg mniej lub bardziej konkretnie określa w jakiej służbie odnajdziesz swoje szczęście.

Modlitwa

Zajrzyj do zakładki DUCHOWOŚĆ FRANCISZKAŃSKA gdzie odnajdziesz tekst naszej Reguły Zakonnej!

Skontaktuj się z moderatorem powołań :

E-mail: br.grzegorz@interia.pl

tel.: (41) 272-18-44

Godów 76A, 27-225 Pawłów, k. Starachowic. woj. świętokrzyskie

Zajrzyj w zakładkę KONTAKT !

Zobacz pełną galerię zdjęć naszej wspólnoty!GALERIA

Zapraszamy!

1 (1)

Komentarze są wyłączone.