KANDYDACI DO WSPÓLNOTY

KANDYDACI DO WSPÓLNOTY

Jeśli odczuwasz pragnienie by jako Brat Chrystusa Cierpiącego służyć Bogi, niosąc ulgę w cierpieniu? Stań się jednym z nas by jako Brat Chrystusa cierpiącego stawać się dla świata domem ulgi w cierpieniu. Przyjedź, napisz lub zadzwoń, a my postaramy się by znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię pytania, dotyczące tego miejsca w świecie.

Po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu, istnieje możliwość, odwiedzenia naszego klasztoru. Podczas takiej wizyty będziesz mógł  zza klauzury zakonnej zobaczyć jak wygląda nasze franciszkańskie życie . Dlatego nie zwlekaj dłużej zadzwoń i umów się na dogodny dla obu stron termin, weekendowego pobytu w naszej braterskiej wspólnocie.

Skoro trafiłeś na tę stronę, rozeznając swoje powołanie, być może Bóg pragnie doprowadzić Cię do świętości właśnie w naszej  Wspólnocie . Św. Franciszek i św. O. Pio wraz z Matką Fatimską zapraszają Cię do swego domu w Godowie, k. Starachowic.

DSC_1222

Każdy kandydat przed wstąpieniem do Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego jest zobowiązany do odbycia rozmowy kwalifikacyjnej z Przełożonym Wspólnoty, bądź z moderatorem powołań. Następnie należy złożyć komplet dokumentów.

Przyjmujemy zgłoszenia przez cały rok, jednakże pierwszy rok formacji t.j. Postulat zazwyczaj rozpoczyna się we Wrześniu lub z określonych przyczyn w Październiku. Datę przyjęcia do wspólnoty określa brat Przełożony Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego.

Wymagane dokumenty kandydata do Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego:

  1. Życiorys (własnoręcznie napisany)
  2. Podanie o przyjęcie do Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego, skierowane do br. Przełożonego Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego
  3. Ksero dokumentów określające posiadane wykształcenie [(świadectwo ukończenia szkół, egzamin dojrzałości-matura**) oryginał do wglądu]
  4. Ksero dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe** (oryginał do wglądu)
  5. Zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia kandydata od lekarza rodzinnego
  6. Kwestionariusz osobowy kandydata do Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego (do odbioru podczas rozmowy z br. Przełożonym lub z wyznaczanym bratem)
  7. Opinia ks. Proboszcza
  8. Świadectwo chrztu i bierzmowania
  9. Kserokopia dowodu osobistego
  10. W  przypadku odbycia formacji w innym instytucie życia konsekrowanego (zakony, wspólnoty, stowarzyszenia apostolskie) lub Seminarium Duchownym, Przełożony wspólnoty zastrzega sobie prawo do wystąpienia o opinię z przebytej formacji w danym instytucie życia konsekrowanego. **

** Nie obowiązkowe/

Modlitwa

Zajrzyj do zakładki DUCHOWOŚĆ FRANCISZKAŃSKA gdzie odnajdziesz tekst naszej Reguły Zakonnej!

Skontaktuj się z moderatorem powołań bratem Grzegorzem:

E-mail: br.grzegorz@interia.pl

tel.: (41) 272-18-44

Adres do korespondencji: Godów 76A, 27-225 Pawłów, (k. Starachowic. woj. świętokrzyskie)

Zajrzyj w zakładkę KONTAKT !

Zobacz pełną galerię zdjęć naszej wspólnoty!GALERIA

Zapraszamy!

1 (1)

Możliwość komentowania została wyłączona.